Spor ve Sosyal Yaşam

Spor

Ulusal ve Uluslararası müsabakalarda Futbol, Erkek Basketbol, Bayan Basketbol ve Bayan Voleybol Takımlarımızın oluşumu ve müsabaka hazırlıkları ile birimimiz ilgilenmektedir.

Ayrıca spor bursu alması planlanan aday öğrenciler Rektörlüğe sunulmaktadır. 

Bu öğrencilerin kulüp takım müsabakaları birimimizce izlenmektedir.

 Takım sporlarının yanında, kayak snowboard, tenis, eskrim, bowling, yüzme, bilek güreşi, kano vb. bireysel sporlarda üniversitemiz temsil edilmektedir. 

Ayrıca üniversitemizde her yıl Geleneksel Futbol Turnuvası Kasım, Nisan ayları arasında düzenlenmektedir. Bu yıl onikincisi düzenlenen turnuvaya 114 takım iştirak etmiştir. 

Üniversitemiz Spor Kulüpleri ile yaptığı sponsorluk anlaşmaları çerçevesinde sponsor olunan kulüp takım faaliyetleri birimimizce aktif katılımla desteklenmektedir. (BJK Bayan Voleybol Takımı, kürek ve satranç takımları gibi) 

Ayrıca Üniversitemiz Halk Oyunları Kulübü’de birimimize bağlı olarak faaliyet göstermektedir.

Sosyal Yaşam

Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul'un kalbinde bir şehir üniversitedir. Beşiktaş'ta, sahilin en güzel yerinde kurulu Üniversite semtin tüm imkanlarına açıktır. 

1.400 metrekare alan üzerine kurulmuş olan Bahçeşehir Kütüphanesi 206.000 yayın, 106.000 kitap ve 97.449 elektronik kitapla Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde, öğrencilerin hizmetindedir.

Kampüsün her yerinden wireless internet erişimi bulunmaktadır.

Öğrenciler aynı zamanda çeşitli kulüplere üye olarak müzikten, spora birçok aktivitede bulunabilirler.