Barınma

 

Yurt İmkanları

Bahçeşehir Üniversitesi, öğrencilerin barınma ihtiyaçlarını gidermek için modern yurtlara sahiptir. Öğrenci Evlerimiz Ana Kampüse ve Hazırlık okuluna yakın mesafelerdedir. Yurt ve barınma ihtiyacı olan her öğrenciye bire bir yardımcı olunmaktadır.

Yurtlarımız   Beşiktaş,  Osmanbey, Şişli-1- ve Şişli -2-'de yer almaktadır. Odalarımız 1, 2  ve 3 kişiliktir.

a) Şişli Yurdum-1- Kız  Öğrenci Evi 173 yatak kapasiteli olup  tek, iki ve üç kişilik odalar bulunmaktadır. Dairede banyo, wc  ve mutfak ortak kullanım alanıdır.

b) Osmanbey  Yurdum Erkek Öğrenci Evi 49 yatak kapasiteli olup   tek ve iki kişilik odalar mevcuttur. Bir katta 4 adet çift, 1 adet tek kişilik odalar bulunmaktadır. Katta mutfak, 2 adet wc ve 4 adet duşakabinli  banyolar ortak kullanım alanıdır.  

c) Şişli Yurdum -2- Kız  Öğrenci Evi 48 yatak kapasiteli olup  her katta dört oda bulunmaktadır. Odaların herbiri 2 kişilik olup  banyo ve tuvalet oda içerisindedir. Mutfak katta ortak kullanım alanıdır.

d) Beşiktaş Yurdum Kız Öğrenci Evi 19 yatak kapasiteli olup  tek ve iki kişilik odalar mevcuttur.  Banyo, tuvalet ve mutfak katta ortak kullanım alanıdır.

Bahçeşehir Üniversitesi İstanbul dışından gelen öğrencilere yüksek kalitede yurt imkanı sunarak, ailelerinin; çocuklarının rahat ve güvenilir bir ortamda olduklarını hissetmelerini sağlamaktadır. Yurt odaları modern bir tarzda, öğrencilere evlerindeki konforu sağlayacak düzeyde hazırlanmıştır.

Öğrenci Ev’lerinde;

·        24 saat güvenlik,

·        Günlük ortak kullanım alanı temizliği,

·        Haftada bir odalarda ince temizlik ve nevresim değişimi,

·        Odalarda internet erişimi ,

·        Full donanımlı mutfaklar ,

·        Çamaşırhane,

·        Spor Odası ,

·        Kişiye özel kasa, çalışma masası, gardrop, lcd tv ve dvd ,

·        Kamera kontrol  sistemi ,

·        Kütüphane olanak ve hizmetleri sunulmaktadır.

Detaylı bilgi için yurdum.bahcesehir.edu.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.